Red Bull už začal spolupracovat s Hondou

Tým Red Bull už začal skrze Toro Rosso spolupracovat s japonským motorářem. Jedná se tak o jasný důkaz budoucího partnerství rakouské stáje a Hondy pro sezonu 2019.

Štítky: Honda Red Bull Zveřejněno 30. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Po ukončení společného projektu s McLarenem bude Honda v sezoně 2018 dodávat pohonné jednotky týmu Toro Rosso. Jenže sezona 2018 bude znamenat také poslední rok problémového partnerství mezi Red Bullem a Renaultem. Podle stále sílících spekulací, jak tvrdí web F1 Today, už je jasné, že Red Bull se pro rok 2019 spojí právě s Hondou.

Ba co víc, obě firmy už prý začaly spolupracovat, jak prozradil poradce Red Bullu a jeho neformální šéf Helmut Marko. Záminkou je samozřejmě Toro Rosso, sesterský tým nápojového giganta. „Právě teď pracujeme s Hondou na tom, aby s Toro Rosso vytvořili konkurenceschopný balíček. Jsme velmi potěšeni tím, jaký pokrok Honda dělá a bude dělat do začátku sezony. Red Bull bude podporovat Hondu, a to například skrze vybavení, které má k dispozici.“

Marko však dodal, že do poloviny roku bude Red Bull jen sledovat spolupráci Toro Rosso a Hondy, až poté se sám aktivně zapojí do vývoje. „Budeme to sledovat. V půlce sezony pak řekneme, co víc budeme dělat,“ dodal bývalý závodník.

Diskuse k článku

Napsat komentář