Motorsports: FIA Formula One World Championship 2017, Grand Prix of Europe, 
#14 Fernando Alonso (ESP, McLaren Honda Formula 1 Team),  *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

První polovina sezony byla podle Alonsa fantastická

Španělský závodník si pochvaluje první polovinu letošní sezony. Takto pozitivně však nehodnotí výsledky týmu, ale svoji vlastní výkonnost a další motoristické akce, kterých se zúčastnil.

1 Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 9. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Dvojnásobný šampion letos získal pouze deset bodů a potýkal se s nízkou výkonností a spolehlivostí svého monopostu McLaren-Honda. Přesto si Španěl svým způsobem dosavadní sezonu užívá.

„Jako tým nemůžeme být s výsledky zatím spokojeni. Vloni jsme se normálně dostávali do třetí části kvalifikace a končili devátí nebo desátí, zatímco letos se s tím trochu více potýkáme. V osobní rovině to pro mě je ale velmi, velmi dobrá sezona. S letošními vozy jsem opět schopen vrátit se ke svému stylu. Cítím se mnohem více konkurenceschopný než předchozí roky,“ tvrdí Alonso.

Španěl si podle svých vychutnal i jiné motoristické zážitky než ty související s formulí 1. „Jel jsem závod Indy 500, což byla hezká zkušenost, taky jsem si zazávodil v motokárách… fantazie. Byla to fantastická první polovina sezony,“ dodal Alonso.

V souvislosti s Indy Car McLaren vyvrátil spekulace, podle kterých měl Alonso vynechat Grand Prix Singapuru, aby se zúčastnil posledního závodu amerických oválových formulí.

Diskuse k článku

  1. glosa 10.8.2017 (7:04)

    Fernando by měl být ředitel nějak PR agentury. Promarněný talent.

Přidat názor

Napsat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.