Šéfové Mercedesu se neshodnou: „Příkaz v Abú Dhabi nebyl správný“ versus „Byla to skvělá tečka za sezonou“

GP Abú Dhabi, poslední závod sezony a zásah seshora, který měl ochránit Mercedes před ztrátou vítězství. S odstupem času vnímají situaci vrchní činitelé týmu zcela odlišně. Z pohledu samotného Mercedesu to byla situace „kritická.“ A jako taková si vyžadovala řešení. Ve snaze uhájit prvenství v posledním závodě sezony před, na čerstvé sadě pneumatik dotírajícím, Sebastianem Vettelem, přišel…

1 Štítky: Mercedes Paddy Lowe Toto Wolff Zveřejněno 9. 12 2016 — Josef Nekvinda

GP Abú Dhabi, poslední závod sezony a zásah seshora, který měl ochránit Mercedes před ztrátou vítězství. S odstupem času vnímají situaci vrchní činitelé týmu zcela odlišně.

Z pohledu samotného Mercedesu to byla situace „kritická.“ A jako taková si vyžadovala řešení. Ve snaze uhájit prvenství v posledním závodě sezony před, na čerstvé sadě pneumatik dotírajícím, Sebastianem Vettelem, přišel do rádia příkaz z nejvyšších pater (od výkonného ředitele Paddyho Lowa), aby Hamilton zvýšil své tempo. Brit příkaz nadřízeného neuposlechl. Ignoroval jej naopak ve snaze zvýšit šance na vítězství v šampionátu. K tomu ovšem potřeboval, aby se v tu chvíli na druhém místě jedoucí Rosberg propadl mimo pódiová umístění, a proto Brit úmyslně brzdil tempo závodu.

banner_vstupenky

I kvůli tomu se pak vyrojily spousty teorií, jak by mohla tato kauza skončit. Jedna dokonce navrhovala změnu v závodním protokolu Mercedesu. Vše ale vyšumělo do ztracena po oznámení Rosbergova ukončení kariéry závodního pilota ve formuli 1 nedlouho po zisku jeho prvního titulu mistra světa. Šéf týmu Toto Wolff tak měl dost času na přemýšlení o situaci. Verdikt? K zásahu z pit wall vůbec nemělo dojít.

„Občas se stává, že pod tíhou okamžiku uděláte rozhodnutí, která jsou špatná. Naše filozofie je taková, že se snažíme vyhrát každý závod, neboť se za všechny uděluje stejný počet bodů. V sázce z pohledu pilotů toho ale bylo mnohem víc. Při pohledu zpět bychom komunikovali jinak a nechali je závodit způsobem, jaký by uznali za vhodný,“ sdělil Toto Wolff.

To Paddy Lowe na udílení cen Autosport Awards prozradil, že svých slov nelituje. „Byl to skvělý výsledek, skvělá tečka nejen pro tým, ale i pro sport jako takový, což by mohlo přivést nové fanoušky. Takže to byl fantastický výsledek, i když jsem Lewisovi řekl, aby přidal. Dle mého to bylo v pořádku. Stojí za připomenutí, že v Monaku jsme informovali Nika, který před sebe měl pustit Lewise a on tak udělal prakticky záhy. To byl můj druhý příkaz tohoto roku. Je to takové zrekapitulování a rozhodně stojí o tom popřemýšlet,“ prozradil Lowe.

Čtěte dále: Komentátor Richtr nabízí analýzu šancí jednotlivých pilotů na místo u MercedesuDiskuse k článku

Jeden komentář: “Šéfové Mercedesu se neshodnou: „Příkaz v Abú Dhabi nebyl správný“ versus „Byla to skvělá tečka za sezonou“”

  1. LewisFan napsal:

    Mě nevadí zásah shora od Paddyho, spíš kvituji, že Lewis ve prospěch koukatelnosti i dramatičnosti závodu neuposlechl. Nakonec to byl fantastický závěr sezóny. 🙂

Napsat komentář