Pirelli: Velké týmy si zaslouží vděk, a ne kritiku

Mercedes, Red Bull i Ferrari se podílí na testování pneumatik pro sezonu 2017. Ostatní týmy by jim měli být vděční, a ne stěžovat si, že budou v nevýhodě. Tvrdí to dodavatel pneumatik, společnost Pirelli. První tři týmy testují nové širší pneumatiky na starších monopostech a poté ostatním stájím poskytují všechna získaná data. I přes to…

Štítky: Pirelli Testy Zveřejněno 22. 08 2016 — Marie Tomšíková

Mercedes, Red Bull i Ferrari se podílí na testování pneumatik pro sezonu 2017. Ostatní týmy by jim měli být vděční, a ne stěžovat si, že budou v nevýhodě. Tvrdí to dodavatel pneumatik, společnost Pirelli.

První tři týmy testují nové širší pneumatiky na starších monopostech a poté ostatním stájím poskytují všechna získaná data. I přes to si například Williams stěžoval, že velké týmy budou ve výhodě.

Na druhou stranu Pirelli se nechalo slyšet, že dělá maximum, aby zabránilo zvýhodnění. Zdá se, že zatím úspěšně.

„Mluvil jsem s lidmi, kteří jsou zapojení do našich testů. Řekli mi, že neměli tušení, co to testovali. Navíc to, co jsme testovali na jednom autě, může být jen jedním kouskem skládačky. Další díly testujeme na jiných vozech, a ne pohromadě. My můžeme zjistit, jak konečný produkt funguje dohromady. Získání výhody považujeme za okrajové. V následujících letech budou moc testovat všechny týmy, protože pneumatiky budou mít na svých autech.

Vzhledem k tomu, že se příští rok mění aero, je to záležitost jen této sezony. Kdyby se měnily jen pneumatiky, mohlo by testovat mnohem více týmů. Musíme jim být vděční, ostatní týmy také. Ano, investovali jsme do toho, ale to týmy také. Myslím, že ostatní týmy by si jich měli vážit a podporovat je, řekl ředitel Pirelli Paul Hembery.

Rozdíl mezi týmy by se mohl zmenšit i díky testování v teplejší destinaci. „Každá malá výhoda by mohla být odstraněna poměrně rychle, kdybychom v zimě testovali někde, kde jsou reprezentativní podmínky. Nové poznatky by týmy získávaly poměrně rychle. V Barceloně je v dopoledních hodinách stále hodně chladno, to nejsou ideální podmínky. Týmy by měly přemýšlet o teplejším místě, například Bahrajn nebo Abu Dhabi.

Chápu, že pro některé stáje by to byla větší investice, ale je lepší rozhodnout o tom, kde chcete utratit své peníze, než nemít peníze vůbec. Několik let zpátky jste mohli testovat celé tři měsíce a rozpočty byly mnohem menší, než jsou dnes,“ dodal Hembery.

Čtěte dále: Foto: První testy širších pneumatik pro sezonu 2017

Diskuse k článku

Napsat komentář