Pirelli má tvrdou gumu, ale asi ji ani nepoužije

Šéf oficiálního dodavatele pneumatik pro formuli 1 Mario Isola tvrdí, že nová super-tvrdá sada je v portfoliu Pirelli jen pro jistotu. Její skutečné nasazení v závodech Isola nepředpokládá.

Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 6. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Pro letošní rok Pirelli připravilo příliš tvrdé pneumatiky, protože předpokládalo, že vývoj nových vozů bude extrémní a auta budou pneumatiky čím díl tím více zatěžovat. Jenže to se nakonec nestalo. Přestože si je italský pneumatikář vědom této chyby, i tak zavedl pro příští rok mimo jiné novou super-tvrdou pneumatiku (značenou modrou barvou).

Jenže brzy po představení nové specifikace gum vystoupil šéf Pirelli pro F1 Mario Isola s tím, že ani nečeká, že by někdo super-tvrdou pneumatiku během celé sezony vůbec použil. „Důvod zavedení této sady je jednoduchý; je to pro naši jistotu,“ vysvětlil Isola.

„V podstatě nečekáme, že tyto pneumatiky někdy použijeme. Ale pořád je pro nás těžké posoudit, jak rychlý bude vývoj u nových vozů a zda některé zatáčky nebudou příliš náročné na pneumatiky. Tvrdá sada stačí na okruhy, které hodně zatěžují pneumatiky, ale podle pravidel můžeme přidat další sadu. To jsme udělali. Je lepší mít jistotu, než pak litovat,“ řekl dále Mario Isola.

Diskuse k článku

Napsat komentář