Odstoupení Alonsa bylo otřesné, ale nepřekvapivé

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown zhodnotil Alonsovu premiérovou účast v Indy 500 a rovněž se vyjádřil i o možnosti Španělova návratu do Staré cihelny.

1 Štítky: Fernando Alonso IndyCar McLaren Zak Brown Zveřejněno 29. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Španěl se i přes nedokončení závodu v Indy uvedl velice slušně. Na čele strávil celkem 24 kol a v samém závěru bojoval ve vedoucí skupince, než došlo k selhání motoru Honda. „Jsem smutný za Fernanda a všechny členy týmů McLaren a Andretti,“ tvrdí výkonný ředitel McLarenu Zak Brown, který byl během závodu přímo na boxové zídce.

„Máme za sebou několik velmi bolestivých let. Indy bylo zamýšleno jako součást programu, který nám, jak jsme doufali, dá dobrý výsledek. To, jakým způsobem jsme byli zklamáni, je otřesné – ale nepřekvapivé. Fernando už něco zmiňoval kolem poloviny závodu, podle něj něco na voze selhalo. To nás vyděsilo, ale tempo vypadalo dobře.

Příspěvek sdílený MARCA (@marca),

Evidentně má cit pro auto, takže bych nebyl překvapen, že to, co cítil v polovině závodu, byla ta samá věc, která nás nachytala na jeho konci. Vzhledem k tomu, jak byl závod dojet a kde se Fernando nacházel v době odstoupení, je snadné říci, že mohl vyhrát. Upřímně si myslím, že by promluvil do souboje na čele,“ tvrdí Brown.

Ten se rovněž vyjádřil i k možnosti návratu do Staré cihelny v příštím roce. „Myslím, že jednou se Fernando vrátí, ale nevím v jakém roce. Chce získat Triple Crown, ale podle mého neuvažoval tak, že by tu startoval podruhé hned po svojí premiéře. Ale myslím, že se vrátí.

Doufejme, že se vrátí k závodění pro McLaren v F1 a pokusí se pro nás vyhrát Monako, takže by se v Indy nemusel objevit hned příští rok. Ale člověk nikdy neví, kalendář ještě není zveřejněný. Náš první cíl je vrátit se v sezoně 2018 do F1 a pokusit se vyhrát Monako s Fernandem ve voze. Uvidíme, jak se tyto plány vyvinou,“ dodává Brown.

Alonso v Indy cíl nespatřil. Kvůli poruše motoru Honda…