Nejdelší sezona v historii si vybrala svou daň. Ricciardo musel omezit trénink

Dlouhý ročník 2016 si podle Daniela Ricciarda vybral svou daň. Australan byl ještě předloni zvyklý trénovat velmi tvrdě – ne, že by nyní nemusel –, ale s rekordním počtem závodů během jedné sezony byl nucen změnit tréninkový model. Po závodě si dopřává den volna. Kalendář právě skončené sezony formule 1 poprvé v historii překročil hranici dvaceti závodů, když se…

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 6. 12 2016 — Josef Nekvinda

Dlouhý ročník 2016 si podle Daniela Ricciarda vybral svou daň. Australan byl ještě předloni zvyklý trénovat velmi tvrdě – ne, že by nyní nemusel –, ale s rekordním počtem závodů během jedné sezony byl nucen změnit tréninkový model. Po závodě si dopřává den volna.

Kalendář právě skončené sezony formule 1 poprvé v historii překročil hranici dvaceti závodů, když se po roční pauze královna motorsportu vrátila na německý Hockenheimring a přibyla také zcela nová GP Evropy v Ázerbajdžánu. Tato podoba kalendáře byla schválena v prosinci minulého roku a piloti i členové týmu tak měli na přípravu dost času. Jak ale podotkl Daniel Ricciardo z Red Bullu, při dvacátém závodě už si rekordní sezona začala vybírat svou daň.

rozlucka-banner

„Když jsme vstupovali do sezony 2016, věděli jsme, že se s jednadvaceti závody jedná o nejdelší sezonu. Pocítili jsme to nicméně až v jejím závěru. Až do Brazílie jsem na tom byl, co se týče energie, v pohodě, pak si ale najednou uvědomíte, že vás to dohání.

Mít více závodů je samozřejmě cool a kdovíco ještě. Další věcí ale je, že jakmile se dostanete mimo Evropu a jste vystaveni všem těm přeletům, závodům s týdenním rozestupem, jde o čas mimo domov,“ prozradil Ricciardo v blogovém příspěvku Red Bullu.

Osobní správu času spojenou s plánováním proto usměvavý Australan musel přehodnotit. Místo neustálého tréninku zařadil více odpočinkových aktivit, ze kterých čerpá energii do takto vypjaté sezony. „Jste chytřejší s tím, jak zvládáte konec sezony. Můj přístup se v průběhu let definitivně změnil. Než jsem se dostal do formule 1, bylo o to o každodenním tréninku, práci tak tvrdé, jak jen to bylo možné. S nynějšími jednadvaceti závody ale neexistuje způsob, jak byste to mohli vydržet.

Předsezonní pauza je čas, kdy se sami můžete připravit na to, co následně přijde. Měl jsem i správně nastavený tréninkový blok v srpnu během přestávky v polovině sezony, přičemž zbývající čas musíte věnovat tomu, abyste se nepřetrénovali. V pondělí po závodech tak proto nedělám absolutně nic. Dobít baterky je důležitější, než se pak vyždímat při další příležitosti. Letos jsme měli Kanadu před Baku a mezi nimi byl jen týden, takže to bylo docela hardcore s přihlédnutím na dobu, kterou jsme strávili na cestách a na změny časových pásem. Takže další závody jsou jistě zábavné, ale to, jak je zvládnout, znamená pozměnit trochu způsob přemýšlení,“ dodává Ricciardo.

Čtěte dále: Mercedes pozastavil jednání se Sauberem. Chce Wehrleina pro sebe?

Chtělo to celkovou změnu. Daniel Ricciardo musel kvůli nejdelší sezoně změnit prakticky vše

Chtělo to celkovou změnu. Daniel Ricciardo musel kvůli nejdelší sezoně přizpůsobit i svou přípravuDiskuse k článku

Napsat komentář