Rosberg pouštním králem Bahrajnu. Vettel ani neodstartoval

Velkou cenu Bahrajnu po hladkém průběhu vyhrál Nico Rosberg a upevnil si vedení v Poháru jezdců. I proto, že Sebastian Vettel pro problémy s motorem neodstartoval a další konkurence zpackala samotný start.

Ale pěkně od začátku, neboť právě v úvodu závodu se událo vše podstatné. Již v zaváděcím kole přišel velký šok pro Sebastiana Vettela, potažmo celé Ferrari. Zlověstný modrobílý dým valící se z jeho monopostu dával tušit, že se závodem je konec, a to ještě před jeho začátkem. Startovací procedury se pak nezúčastnil ani Jolyon Palmer, který svůj vůz odstavil v boxech u svých mechaniků. Pak už ale nic nebránilo Charliemu Whitingovi vyslat vozy vstříc šachovnicové vlajce.

Lewisi Hamiltonovi tudíž ubyl jeden z hlavních soupeřů, ale nakonec to byl právě on, kterému se start vůbec nepovedl. O vedoucí pozici jej připravil Nico Rosberg a později Brit přišel o další pozice po kolizi v první zatáčce s Valtterim Bottasem. Start zpackal i Kimi Räikkönen, což usnadnilo cestu k vítězství Niku Rosbergovi, neboť atraktivní průběh závodu na čele byl rázem odsunut do pozadí.

Nedlouho po startu po problémech skončili Jenson Button i Esteban Gutiérrez. Dařilo se naopak jejich kolegům Grosjeanovi a Vandoornovi. Prvně jmenovaný dokončil na páté příčce a prodloužil tak pohádku týmu Haas. Belgický debutant v barvách McLarenu si z Bahrajnu rovněž odveze bod za desáté místo. Zlepšený výkon předvedl Manor, respektive Pascal Wehrlein. Ten se v cíli kvalifikoval na třinácté příčce.

Výsledky GP Bahrajnu:

Podrobný průběh závodu je k dispozici v našem on-line přenosu níže:

Čtěte dále: Ach ty kvalifikace, postesklo si Ferrari

11 comments
INF_11
INF_11

Vidíte ty výsledky? Mercedes + Ferrari, a za nimi zbytek světa s odstupem 1 minuty :o

koudaa
koudaa

@INF_11 to není novinka, že zbytek pole je minimálně o vteřinu  na kolo pomalejší než MB a Ferrari.....nějaké ty souboje ve stredu pole, jede se 57 kol a máš minutu a víc....

koudaa
koudaa

No tak po dvou závodech to vypadá na celkem zajímavou sezónu. Až na ty kvalifikace (mimochodem včera jsem u Q2 poprvé asi za 5 let usnul :-)) Bude zajímavé jestli Hamilton dokáže zabrat a dotáhnout Rosberga (osobně si myslím, že s tím nebude mít problém). Každopádně to bude asi větší zábava, než když to bylo vloni naopak. Mohlo by z toho být i pár střetů a nějaké ty body navíc pro červený......Takže se těším na Čínu :-)


DallasDD
DallasDD

Jo a taky mi ta pentle pro Bottase přišla přísná...To byl klasický závodní incident, to se stává, navíc hned po startu v první zatáčce...To už by FIA měla trestat kdejaký prd...

JoeNek
JoeNek

@DallasDD Souhlas, Bottas tam sice přihučel jak neřízená střela, ale i Ham to označil za závodní incident. Větší pitomost mi ale přišel ten trest pro Magnussena, to bylo od FIA doslova rána pod pás. Mít zkaženou neděli už v pátek? 

Lukáš Štěrovský
Lukáš Štěrovský

@DallasDD hele, já ti nevím. Hamilton byl vpředu a neřeknu, kdyby Bottase vyloženě zavřel (jako to umí, viz loňský starty s Rosbergem), ale Bottas se tam přiřítil ve smyku, bylo vidět, že auto nemá pod kontrolou. Nicméně to byl start závodu, což by se asi taky mělo zohlednit.

DallasDD
DallasDD

@Lukáš Štěrovský @DallasDD Já bych to označil za běžný incident...Hamilton taky totiž tu zatáčku zavřel dost na hulváta a mohl čekat, že tam na vnitřku někdo bude...Pentle za to být neměla

Seb_fan
Seb_fan

Ale tak až na výpadek Seba jsem se závodem nakonec spokojenej. Jakožto fanda Ferrari jsem si prvních asi 6 vteřin po startu říkal, že je po závodě. Pak mi trochu udělal radost Lewis. A vzápětí Kimi, když se začal prokousávat startovním polem. Podle mě tomu prostě chybělo jedno Ferrari, jelikož takhle neměl ani Nico, ani Kimi, ani Lewis s kým regulérně bojovat. Sodovky, ani Williamsy nikoho z nich téměř nebrzdili. Už jenom to, jak se tři největší favoriti hned po startu rozdělili a byly mezi něma velký odstupy, rozhodlo závod. Takže mi největší Radost dělal Romain. Jo a chtěl bych podotknout, že si rozhodně nemyslím, že Kimi na to nemá, jak loni prohlašoval charouz. Dva závodní víkendy za náma a Kimi neudělal ani jednu výraznější chybičku. Sice jich dalších 19 ještě zbývá, ale já si myslím, že Kimi je rozhodně jinde, než byl loni a předloni. Zatím ani od Seba nedostává takovou nálož.

JoeNek
JoeNek

@Seb_fan Všechny tři incidenty vlastně závod utly už v jeho začátku, škoda. Říkal jsem si totéž, ačkoli ne z pohledu Ferrari. A ten potenciál vozu Haas? Neuvěřitelné, v podstatě 3-4 nejlepší auto na dráze :D 

DallasDD
DallasDD

@JoeNek @Seb_fan Haas dobrý, ale co mě dost šokolovalo byl Williams...Z průběhu prvních dvou závodů to vypadá, že budou bojovat tak o 5 místo a to ještě budou rádi, že ho získájí. Až Haas přestane mít smůlu na Estebanův vůz a jeho kolize/technické problémy, tak by taky mohl bodovat a pak to teprve začne pro Williams být špatné...A o FI zatim radši ani nemluvim....střed pole vypadá o dost jinak, než jsem předpokládal:)