Mercedes nehodlá slevit z vlastní filozofie: Tým je důležitější než jednotlivec

„Zájmy týmu budou vždy před těmi individuálními.“ Šéf Mercedesu Toto Wolff tak chce i v roce 2017 razit filozofii, která týmu přináší ovoce. Zdůraznil to i s ohledem na nově příchozího pilota. Přepisovaly dějiny. Stříbrné šípy letos získaly třetí mistrovský titul v řadě v Poháru konstruktérů i jezdců. K tomu si navíc připsaly rekordní počet vítězství v jedné sezoně. Bylo…

3 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Toto Wolff Zveřejněno 23. 12 2016 — Josef Nekvinda

„Zájmy týmu budou vždy před těmi individuálními.“ Šéf Mercedesu Toto Wolff tak chce i v roce 2017 razit filozofii, která týmu přináší ovoce. Zdůraznil to i s ohledem na nově příchozího pilota.

Přepisovaly dějiny. Stříbrné šípy letos získaly třetí mistrovský titul v řadě v Poháru konstruktérů i jezdců. K tomu si navíc připsaly rekordní počet vítězství v jedné sezoně. Bylo jich celkem devatenáct z jednadvaceti. Malou kaňku na tom všem zanechává pouze poslední vystoupení v Abú Dhabi, kde si i přes nařízení týmu Lewis Hamilton určoval vlastní tempo závodu.

banner_vstupenky

„Náš tým přepsal rekordy v historických záznamech. Za našimi cíli jsme šli s odhodláním a vášní. Na každém rohu jsme byli testováni nečekanými událostmi. Nico byl korunován jako šampion, poté se stáhl ze scény. Lewis potřeboval utužit charakter, aby se přes porážku přenesl s klidem a důstojností.

Oslavili jsme tento úspěch a poučili se z vlastních chyb. Díky všem těmto momentům jsme silnější a zdatnější před cestou, kterou společně máme před sebou. Naše pozice se nachází v centru pozornosti a každé naše rozhodnutí, každé slovo, je pod intenzivním drobnohledem. Jsou vášnivě debatována mezi fanoušky a interpretována médii. Dost ale bylo řečí. Nyní nastává klidová fáze, kdy se můžeme ohlédnout, vychutnat si naše úspěchy a připravit se na další výzvy,“ sdělil Toto Wolff.

Úspěchy Mercedesu lze přičítat hodnotám, které tým pod taktovkou Wolffa razí a nehodlá dělat kompromisy ani s nově příchozím pilotem, který usedne po boku Lewise Hamiltona. Jedině to prý má šanci na další úspěchy.

„S tím jak jdeme kupředu, budeme i nadále upřednostňovat to nejlepší v zájmu našeho týmu. Tato filosofie je víc než jedna sezona nebo jakákoli jedna osoba. Tyto naše hodnoty byly základními kameny tří světových titulů. Není zde prostor pro kompromis ani s počátkem roku 2017,“ dodal šéf Mercedesu.

Čtěte dále: Kdyby měl McLaren nejlepší motor, letos by vítězilDiskuse k článku

3 komentáře: “Mercedes nehodlá slevit z vlastní filozofie: Tým je důležitější než jednotlivec”

  1. Mansell napsal:

    Faktem je, že Mercedes slíbil, že se do boje míchat nebude a stejně to udělal, což jen svědčí o jejich prioritách, povaze. Protože silně pochybuji, že za rozhodnutím stál jeden člověk, ale takto rozhodl tým.

  2. louis65 napsal:

    A mas to Hami. Jsi jen pouhopouhy zamestnanec na pozici ridice!

  3. LoebFan napsal:

    Wolff je kolosální blb.

Napsat komentář