Mercedes: Mexiko je nepředvídatelným okruhem, je těžké posoudit rychlost Red Bullu

Celý ansámbl formule 1 se stěhuje do Mexika k jedné ze svých posledních zastávek letos. Stejně jako na všechny předchozí závody existují odhady ohledně výkonu jednotlivých týmů, ale Mexiko je svými podmínkami nepředvídatelné. Mercedes si proto netroufá tvrdit, kde bude figurovat Red Bull. Mexická trať s dlouhou cílovou rovinkou by opět měla být pro Mercedes výhodou v porovnání…

Štítky: Mercedes Paddy Lowe Zveřejněno 27. 10 2016 — Josef Nekvinda

Celý ansámbl formule 1 se stěhuje do Mexika k jedné ze svých posledních zastávek letos. Stejně jako na všechny předchozí závody existují odhady ohledně výkonu jednotlivých týmů, ale Mexiko je svými podmínkami nepředvídatelné. Mercedes si proto netroufá tvrdit, kde bude figurovat Red Bull.

Mexická trať s dlouhou cílovou rovinkou by opět měla být pro Mercedes výhodou v porovnání s nejbližší konkurencí v podobě Red Bullu. Pro tým z Brackley je ale v této fázi sezony nemožné předem odhadnout, jak moc velká tato výhoda bude. S odkazem na relativní formu obou týmů, jež se mnohdy nesetká s předpokládaným stavem událostí, to včera pronesl technický ředitel Mercedesu Paddy Lowe. A právě na okruhu Hermana Rodrigueze by prý mohl nastat takovýto scénář znovu.

„Ani si netroufám odhadovat. Tento rok je totiž pravdou, že věci z našeho pohledu nešly zrovna podle prvotních plánů, proto bylo zajímavé číst o tom, že Red Bull je na tom podobně. Myslím, že pro všechny letos byla data trochu matoucí na okruzích, které jim měly relativně sedět.

Jako vždy je to závod a vy jednáte podle toho, čemu zrovna čelíte a snažíte se to dělat co možná nejlépe. Mexiko je kvůli nadmořské výšce, jinému provoznímu režimu motoru nebo kvůli nízké hustotě vzduchu i odlišné aerodynamice další z těchto neobvyklých okruhů. Vloni to byl vzrušující závod s asi nejlepší návštěvností toho roku, kdy navíc lidé byli nadšení, že mají svůj závod. Je skvělé tu být zpátky,“ shrnul Lowe poznatky k nadcházející Velké ceně Mexika.

Čtěte dále: Podle Hornera udělal Red Bull správně, Kvjat si další sezonu v F1 zaslouží

Mercedes a za nimi Red Bull, jaké schéma nabídne Mexiko?

Mercedes a za nimi Red Bull, jaké schéma nabídne Mexiko?

Diskuse k článku

Napsat komentář