Máme v juniorce budoucího šampiona, věří McLaren: Lando Norris

Na začátku roku britský tým vzal pod svá křídla Landa Norrise.

2 Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 23. 07 2017 — Pavel Fabry

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown chválí Landa Norrise, který je od začátku letošního roku členem jeho juniorského programu pro výchovu mladých závodníků. Norris má podle Browna kvality na to, aby se v budoucnu stal mistrem světa F1.

Sedmnáctiletý Brit v sezoně 2016 získal tituly v seriálu Toyota Racing Series a v evropském a severoevropském poháru dvoulitrové formule Renault. Pro letošní rok tak získal místo v juniorském programu McLarenu. V barvách britského týmu Carlin absolvuje evropský šampionát formule 3. V první polovině sezony dokázal již třikrát zvítězit a drží průběžné třetí místo.

“Vypadá to, že je stejně tak přirozeně talentovaný jako kterýkoliv jiný závodník, kterého jsem kdy viděl,” řekl o Norrisovi Brown. “Myslím, že tenhle názor sdílí všichni, kteří ho viděli závodit.

Je velice soustředěný na závodění, počíná si velice dospěle, rozhodně si myslím, že je budoucím mistrem světa. Jsme velice rádi, že je součástí našeho systému, jelikož si ve formuli 3 vede skvěle, dostal se na pole position a vyhrál svůj první závod a je třetí v šampionátu.”

Brown však zároveň podotkl, že McLaren nehodlá Norrise vystřelit do formule 1 stejně rychle jako Red Bull Maxe Verstappena či Williams Lance Strolla, kteří oba do královské třídy motorsportu vyskočili přímo z F3 v sedmnácti, resp. osmnácti letech.

“Rozhodně ho čeká velká budoucnost u McLarenu, ale myslím, že nijak nespěcháme na to, abychom ho posadili do formule 1,” řekl. “Tenhle trend, kdy vám je 16, 17, 18… Není to tak dávno, co jste ve dvaceti byli mladí. Nebudeme na něj spěchat, je opravdu dobrý, my jsme nadšení.”