Jezdci z Force Indie zase dostanou volnost

Piloti týmu Force India Mexičan Sergio Pérez a Francouz Esteban Ocon budou mít v sezoně 2018 možnost spolu bojovat stejně jako v první části té loňské. Jejich šéf Otmar Szafnauer je totiž přesvědčen, že oba dospěli.

Štítky: Esteban Ocon Force India Sergio Pérez Zveřejněno 6. 01 2018 — Tomáš Richtr

Výkony jezdců indického týmu Force Indie byly jedním z nejzajímavějších příběhů sezony 2017. Co trénink, kvalifikace nebo závod, to jejich vzájemně vyrovnané výkony. To zcela zákonitě vedlo k excesům. Začalo to v Kanadě, kulminovalo v Ázerbájdžánu, a pokračovalo v Maďarsku a Belgii. Pak vedení týmu Force India zakročilo a zavedlo politiku strategických rozkazů do závodu, které jezdcům znemožnily spolu bojovat.

A to pokračovalo i poté, kdy bylo před závěrem loňské sezony o závěrečné čtvrté pozici týmu v Poháru konstruktérů již rozhodnuto. Provozní šéf týmu Otmar Szafnauer s odstupem času přiznal, že zakázat jezdcům bojovat bylo těžké rozhodnutí.

„Byli jsme terčem kritiky, že jsme zakročili. Byli jsme terčem kritiky, že nám to trvalo tak dlouho. Prostě si nevyberete,“ řekl Otmar Szafnauer. „Média nás tlačila do toho, abychom dostali situaci pod kontrolu, a když jsme tak učinili, kritizovala nás za to, že našim jezdcům nedovolíme závodit. Abych pravdu řekl, v jednu chvíli jsem se začal bát o to, že o čtvrté místo v šampionátu přijdeme. Kolidovali příliš často. V Baku jsme přišli o nějakých 33 bodů. Podle mého názoru jsme odhadli správný moment, když jsme jim po Spa řekli: ‚Teď už závodit nemůžete'“.

Podle Otmara Szafnauera ale od té doby jezdci dospěli.

„Jsem si jist, že situaci chápou podstatně lépe a vědí, jak se chovat. Příští rok by to mělo být podstatně lepší.“

Diskuse k článku

Napsat komentář