Jensonu Buttonovi se v Japonsku daří. Po třech závodech vede šampionát

Donedávna ještě pilot formule 1 a mistr světa z roku 2009 Jenson Button si užívá japonskou Super GT sérii. Po skončení třetí závodu se dostal do čela průběžného pořadí. Závod se mu sice ještě vyhrát nepodařilo, ale dvě umístění na stupních vítězů zařídily své.

Štítky: Jenson Button Zveřejněno 20. 05 2018 — GPF1.cz

Po skončení kariéry se Jenson Button vydal do Japonska závodit v seriálu Super GT. V silnější třídě GT500 získal s kolegou a šampionem japonské Superformule 2013 Naokim Yamamotem postavení v první řadě na startu závodu na Suzuce. Jde o třetí závod z osmi. Jelo se již v Aidě a na Fudži, po Suzuce se pojede ještě na Buriramu, znovu na Fudži, na okruzích Sugo, Autopolis a v Motegi. Na startu byla také posádka bývalých pilotů F1 Fina Heikkiho Kovalainena a Japonce Kamuje Kobajašiho. Kovalainen v závodě boural.

Posádka Button – Yamamoto dojela do cíle druhá, což se jim už povedlo v Jokohamě, a proto také Button vede průběžné pořadí šampionátu.