Hamiltonovi v Monaku pomohla týmová režie

Mezi týmy Mercedes a Force India došlo během GP Monaka 2018 zjevně k týmové režii. To když Esteban Ocon bez zjevného odporu před sebe ve 14. kole závodu pustil Lewise Hamiltona.

3 Štítky: Esteban Ocon Force India Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 28. 05 2018 — GPF1.cz

Lewis Hamilton jel na třetím místě než ve 12. kole zajel do boxů pro čerstvé pneumatiky. Vrátil se těsně za Estebanem Oconem na místě šestém. Jen o pár chvil později jej ale Esteban Ocon pustil způsobem, který nevypadal na boj o pozici.

Force India odebírá od Mercedesu pohonné jednotky. Navíc, Esteban Ocon je členem jezdecké akademie Mercedesu a ve Force Indii získává zkušenosti. Když byl na ‘incident’ ve 14. kole dotázán, Ocon pouze odpověděl:

“Jsem pilotem Mercedesu, na to se musíte zeptat mého šéfa,” řekl Ocon.

Esteban Ocon dojel do cíle závodu nakonec na šestém místě. Do boxů zajel až ve 23. kole, tedy o 11 kol později než Hamilton. Kdyby spolu Ocon a Hamilton bojovali za rovných podmínek, je pravděpodobné, že v úzkých ulicích Monaka by Hamilton Ocona nedokázal předjet a ztratil by tím hodně času. Oconův manévr tak dost možná Hamiltona ochránil před Kimim Räikkönenem, který dojel do cíle těsně za ním.