Hamilton přišel ve vkusném, luxusním outfitu. Kritice se stejně nevyhnul

Lewis Hamilton si společně s ostatními závodníky F1 a mnoha dalších seriálů vyzvedl trofej mistra světa na pařížském galavečeru FIA. Jelikož ale nepřišel, stejně jako celá řada jiných, v černém obleku s motýlkem, zase to na sociálních sítích schytal.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 9. 12 2017 — GPF1.cz

Letošní předávání cen závodních šampionátů pod hlavičkou FIA se odehrávalo ve vskutku ikonickém prostředí, v zámku ve Versailles. Zámek ve městě nedaleko Paříže vznikl v době vrcholu královské moci ve Francii jako symbol absolutistické monarchie. Jádro zámku má půdorys ve tvaru písmene U. Králova ložnice má okna do čtvercového dvora (Mramorové nádvoří), kam se scházela francouzská šlechta ke královu rannímu „lever“ (vstávání). Do královy ložnice se procházelo přes bohatě zdobené ložnice. Nejprostornější místností jádra zámku je Zrcadlový sál, který roku 1678 postavil Mansart. Je 79 m dlouhý, překlenutý klenbou s bohatou malířskou výzdobou. Okna na jedné straně odpovídají zrcadlům na stěně protější.

Čerstvý čtyřnásobný mistr světa Lewis Hamilton netajil své nadšení ze své návštěvy: “Byl jsem ledaskde. V Říme, v Benátkách, na mnoha pěkných místech, včetně Paříže, ale tahle budova, to je něco,” řekl Hamilton před hlavní ceremonií na červeném koberci.

Luxusního vyvrcholení se zúčastnila řada hvězd motorsportu, včetně prezidenta Mezinárodní automobilové federace Jeana Todta nebo výkonného ředitele F1 Charlese Carreyho. Zúčastnili se také Sebastian Vettel nebo Valtteri Bottas, stejně jako šéf Mercedesu Toto Wolff.

Lewis Hamilton získal pozornost volbou svého oblečení. Části laické veřejnosti se pohoršovaly nad tím, že Hamilton nepřišel v klasickém smokingu. Nějak lajdácky přitom ale Hamilton ustrojen nebyl. Podle neoficiálních informací měl na sobě bundu od Saint Laurent Paris, což je velmi prominentní značka. Yves Saint-Laurent, který se narodil v Alžírsku a zemřel před devíti lety v Paříži na nádor mozku, během své více než čtyřicetileté kariéry tvořil a měnil trendy v módě. Jeho značka YSL se stala symbolem kreativity a luxusu. Jako sedmnáctiletý odešel do Paříže, kde se stal spolupracovníkem Christiana Diora. Tato spolupráce vedla k nejkreativnějšímu a nejúspěšnějšímu spojení v historii módy. Saint Laurent patřil k nejlepším návrhářům v Diorově módním domě. V roce 1957, když mu bylo 21 let, mu bylo svěřeno vedení domu, zatímco Christian Dior odešel na dovolenou, z níž se však již nikdy nevrátil.

Hlavní ceremonie se zúčastnil také držitel ceny prezidenta FIA, formulový závodník Billy Monger. Ten přišel o obě nohy při dubnové havárii během závodu britské F4 v Donington Parku.

Diskuse k článku

Napsat komentář