Hamilton o novém povrchu dráhy v Barceloně: Zklamání

Obhájce titulu mistra světa Lewis Hamilton se po skončení čtvrtého dne společných testů, které vyhrál, svěřil s jedním kladným a jedním negativním pocitem. Tím kladným je chování jeho Mercedesu W09, tím druhým nový povrch závodní dráhy GP Španělska.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 1. 03 2018 — Tomáš Richtr

Pořadatelé před začátkem letošních testů a ročníku 2018 GP Španělska vyměnili kompletně asfaltový povrch závodní dráhy. Je tak hladší a méně abrasivní. Jenomže právě tento krok má Lewis Hamilton za nepochopitelný.

„Nějak moc nechápu, proč to udělali,“ svěřil se reportérům Hamilton. „Přijde mi to jako vyhozené peníze. Čím je povrch dráhy starší, tím má větší charakter. Dělají to všude možně. Možná je to kvůli závodům MotoGP nebo něco podobného.

Máme tady takový malý konflikt. Já MotoGP miluji, ale oni nás (F1) nemají rádi, protože jim děláme povrch závodní dráhy moc hrbolatý. A my zas nemáme rádi je, protože naše okruhy kvůli nim mají obrovské únikové zóny. Je to podobné, jako když si koupíte dům. Zbrusu nový dům nemá žádný charakter, zatímco ten starý ano. Se závodní dráhou je to stejné. Na novém okruhu necítíte tu historii velikánů minulosti.

Vozy F1 závodníkům MotoGP ničí povrch tratí

Jezdci si pořád stěžují na hrboly. Ale je potřeba to s těmi hrboly nějak vyjednat. Brzdit trochu jinde, dříve nebo později. Nebo si jinak nastavit auto, aby se s hrboly lépe vyrovnalo. Ale to je právě to, co dělá charakter okruhu. Srovnáte to a ty zatáčky o něco ztratí. Na hrbolaté trati musíte trochu víc reagovat, to se mi líbí. Letošní Barceloně je o hodně snazší. Nejsnazší za posledních 10 let, co tu jezdím.“

Hamilton si přesto, nebo právě proto pochvaloval chování letošního Mercedesu.

„Normálně nemám testování rád, ale teď jsem se na dráhu těšil. Moc jsme toho neodjeli. Nevím ale, jestli je to lepším autem, novým povrchem dráhy, jinými pneumatikami… Příští týden tomu porozumíme o něco lépe. Je to ale rychlejší auto ve srovnání s tím loňským.“

Čtvrtý den padl zatím nejrychlejší čas. Zajel jej Hamilton

 

Diskuse k článku

Napsat komentář