Ferrari přijde ztrátou významného sponzora o miliardu korun ročně

Italská stáj se bude muset rozloučit se svým významným sponzorem, španělskou bankou Santander, která se nově zaměří na fotbalovou ligu mistrů. Opačné pocity panují u McLarenu, tým prý podepsal už s dvěma novými společnostmi pro další rok.

Štítky: Ferrari Finance McLaren Zveřejněno 27. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Významný sponzor Scuderie, španělská banka Santander, neprodlouží smlouvu s týmem na rok 2018. Partnerství s touto firmou mělo pro Ferrari hodnotu přibližně čtyřiceti milionů ročně (v přepočtu asi jedna miliarda korun). Smlouva přitom platila už od roku 2010, kdy do Ferrari přišel Fernando Alonso.

Přestože Španělovi se nepovedlo navázat na dva mistrovské tituly během svého působení u Ferrari, Santander prodloužil původní kontrakt o čtyři roky až do konce letošní sezony. Jenže zatímco Ferrari toužilo po dalším prodloužení smlouvy, podle španělského deníku El Confidencial má Santander opačný úmysl, jak se nakonec také potvrdilo.

O něco lépe by na tom mohl být McLaren. Ten se v posledních letech potýkal s minimem sponzorů. Jedním z úkolů nového šéfa Zaka Browna bylo právě nalezení nových partnerů. A teď se zřejmě blýská na lepší časy. Tým z Wokingu je totiž spojován s brazilským olejovým gigantem Petrobrasem.

„Komerčně jsme v první čtyřce. Podepsali jsme dva nové sponzory, které jsme ještě neoznámili, takže myslím, že příští rok můžeme na voze McLarenu očekávat více skvělých značek,“ říká k celé situaci Brown.

Diskuse k článku

Napsat komentář