Drama: Schumacher dominoval na Nürburgringu a od hvězdy Red Bullu jej dělí už jen tři body

Syn legendárního Michaela Schumachera, Mick, po vlažné úvodní polovině sezony najednou útočí na titul evropského seriálu formule 3. Tento víkend vyhrál všechny tři závody na německém Nürburgringu, které se jely v rámci německého mistrovství cestovních vozů DTM. A nyní Schumacher ztrácí už jen tři body na současného lídra seriálu a hvězdu Red Bullu Daniela Ticktuma.

Štítky: Mick Schumacher Motorsport Zveřejněno 9. 09 2018 — GPF1.cz

Závodních víkendů má evropská formule 3 jen deset, ale během každého se jedou tři závody. Což dělá 30 závodů v sezoně, z nichž každý je bodově počítán stejně jako ve formuli 1. Z těchto třiceti závodů je odjeto už 24 a před dvěma víkendovými setkáními dělí první dva na čele průběžného pořadí jen tři body.

Místo Gaslyho chce Toro Rosso Daniela Ticktuma, ten ale nemá potřebné FIA body

Mick Schumacher byl po úvodních čtyřech závodech průběžně až třináctý. Počínaje čtrnáctým závodem se na čele usadil Brit Daniel Ticktum, který je členem jezdecké akademie Red Bullu a největší naděje pro formuli 1 – ovšem bez platné superlicence.

Oproti tomu byl Mick Schumacher po druhém závodě ve Spa až desátý. Třetí závod ve Spa vyhrál, stejně jako ten druhý na Silverstonu. Vyhrát dokázal také během následujícího setkání v Misanu, čímž se dostal na čtvrté místo a ztrátu 36 bodů na lídra Ticktuma. Ten ale během tří závodů na Nürburgringu sesbíral ‘jen’ 42 bodů, zatímco Mick Schumacher za tři vítězství bodů 75.

Vyhrát tři závody během jednoho víkendu se povedlo současnému pilotovi Williamsu, Lancu Strollovi, na Hockenheimringu v závěru sezony 2016.