Bývalý šéf McLarenu součástí revoluční formule E. Jaká bude jeho úloha?

Martin Whitmarsh, Alain Prost nebo Christina Figueres. Trojice velmi známých jmen je jen hrstkou z těch, která pospolu budou nově usedat nad tématy budoucího vývoje šampionátu formule E s cílem zlepšit image elektromobilů. Přechod na ně je prý nutný okamžitě.

Štítky: Formule E Martin Whitmarsh Zveřejněno 29. 11 2017 — GPF1.cz

Formule E se prakticky od svého vzniku pasuje do role lídra v rámci globalizace elektricky poháněných aut. A že jím skutečně chce být, svědčí i nově zformovaný orgán Global Advisory Board, v  překladu Globální poradní výbor. Obvykle se sestává z vlivných nebo veřejně známých osobností ze společenské sféry života a ani zde nepůjde o výjimku. Cíl byl při výběru vhodných kandidátů jasný – zasáhnout co nejširší oblast.

Asi nejvýraznější postavou se stala diplomatka kostarického původu Christiana Figueres známá především pro svou práci na Pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Vedle ní se nicméně o budoucí směr šampionátu formule E budou starat taktéž další renomovaná jména. Alain Prost, legendární závodník F1, zakladatel a CEO elektrických formulí Alejandro Agag, předseda a CEO společnosti Jaguar Land Rover Gerd Mauser, bývalý šéf týmu McLaren F1 Martin Whitmarsh, ředitel světového sponzoringu společnosti Julius Bär Marco Parroni, výkonný ředitel SINA Charles Chao nebo úřadující šampion Lucas di Grassi.

Zbytek článku si můžete přečíst pod kliknutí na odkaz níže, na stránce věnované přímo formuli E.

Formule E má nový orgán, jehož členy jsou známá jména. Má urychlit přechod na elektromobily

Diskuse k článku

Napsat komentář