Bottas: V top autě bych konečně mohl vyhrávat, i když bych si to přál s Williamsem

Finský pilot Valtteri Bottas je sedačce Mercedesu nejblíže ze všech. Už i z toho pohledu, co všechno předními médii proběhlo. Odchovanec Williamsu má jasno: „V rychlém autě bych konečně dokázal vyhrávat.“ Valtteri Bottas a Mercedes. Spojení, které nabývá čím dál reálnějších obrysů. Tím spíš, když se (byť zatím stále neoficiálně) Felipe Massa nechal zlákat zpět do…

1 Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 22. 12 2016 — Josef Nekvinda

Finský pilot Valtteri Bottas je sedačce Mercedesu nejblíže ze všech. Už i z toho pohledu, co všechno předními médii proběhlo. Odchovanec Williamsu má jasno: „V rychlém autě bych konečně dokázal vyhrávat.“

Valtteri Bottas a Mercedes. Spojení, které nabývá čím dál reálnějších obrysů. Tím spíš, když se (byť zatím stále neoficiálně) Felipe Massa nechal zlákat zpět do Williamsu i přes „ukončení své kariéry.“ I proto teď všechno nasvědčuje tomu, že vyzrálý Fin skutečně do jednoho z nejrychlejších aut ve startovním poli usedne. Mohl by se tak konečně dočkat prvního vítězství ve formuli 1 od svého debutu v roce 2013. Do této doby stihl vystoupat „pouze“ devětkrát na stupně vítězů.

most_banner_velky_ponozky

„Nemám o sobě žádné pochybnosti. Vím, že jsem schopen vyhrávat závody. Jen je to tak, že k tomu potřebuji správný stroj. Doufám, že se toho v budoucnu dočkám. Jsem přesvědčen o tom, že pokud budu mít k dispozici auto, které se bude blížit nejlepším třem ve startovním poli, mohu vyhrát,“ tvrdí o sobě Valtteri Bottas.

Ve stejném rozhovoru pro britský Autosport, který se uskutečnil ještě před Rosbergovým oznámením, uvedl, jak moc rád by na vítězství dosáhl s týmem Williamsu. Raději než s jakýmkoli jiným týmem, nicméně i na změnu situace je dobře připraven.

„Je potřeba si udělat jakýsi kariérní plán, avšak ve formuli 1 je složité vytvořit plán na nějaké roky dopředu. Věci se vyvíjejí a vy nevíte jak bude vypadat trh s jezdci a kolik míst se v různých týmech uvolní. Nejlepší plán na každý následující rok proto je vyždímat z auta, co se dá, závod od závodu, případně každý měsíc podle toho, jak se situace vyvíjí.

Můj první cíl je vyhrát závod a pak samozřejmě jednoho dne i celé mistrovství světa. Doufám, že to bude s Williamsem, ale pokud ne, vždy se budu snažit reagovat tak, abych dosáhl svých cílů. Samozřejmě pak budu muset změnit plány pokud to bude vypadat, že je to nemožné,“ dodal Fin.

Čtěte dále: Analýza: Bottas do Mercedesu, Massa zpět do F1. Proč?

Bottas po boku Hamiltona - vstane tak Fin konečně na stupínek nejvyšší?

Bottas po boku Hamiltona – vystoupá Fin konečně na stupínek nejvyšší?Diskuse k článku

Jeden komentář: “Bottas: V top autě bych konečně mohl vyhrávat, i když bych si to přál s Williamsem”

  1. LoebFan napsal:

    Polobotka je ichtyl..

Napsat komentář